EVLİ ÇOCUKLU GEZGİN YELİZ BODRUM’DA

Bu haberi paylaşmak istermisiniz?

Gezgin dostlarım bendeniz gezgin Yeliz yine iş başında. Gezgin bir yere varmak için değil,görmek ve öğrenmek için seyehat eder. BENİMDE DAHA ÇOK GÖRECEK YERİM ÖGRENİCEK VE YAŞICAK TECRÜBELERİM VAR. Bende 2 çocukla çok zorlansam da bıkmadan gezmeye devam ediyorum. Benim maşallah 2 çocuk eder 8 çocuk. Yolda yolakta insanlar acıyarak bakıyor. İç geçiriyor çık çı çıık valla büyük cesaret diyor. Yani sinir olmuyor değilim tabi. Ama durum bu. Herkes şahit çileme.Bodruma uçak yolculuğumuz yine sabah saatlerinde oldu. Bi baktım tatil kuyruğu.Eyvah dedim bittik 2 saatte gelmez derken sihirli değnek bir anda beni buldu. THY görevlisi ansızın bodrum yolcuları buraya gelsin dedi.Ben şok. Yani bi sebep olmadan daha vakit varken ben 2 saat beklerim derken 2 dk bilet işi bitti bavul verildi oh cip salonu.Rabbimin beni sevdiğine bir kez daha inandım. Sabiha gökçen cip salonu ah bir dili olsa da konuş sa. Benim çocuklar talan etti salonu.Kızdım ama nafile tabi.1 saat 15 dk uçuşla ulaştık çok şükür. Uçakta benimkiler yine uyumadı. Her zaman ki gibi uçağın en enerjik çocukları olmayı başardılar tabi. Şehir otelimiz ÇOMÇA MANZARA OTEL geçtik ve macera başladı . Peşimden Adanadan 3 çocuklu arkadaşımı ve izmirden 2 kız arkadaşımı sürükledim. Bekar olan kızlar evllikden vaz geçti sanırım. Şaka bir yana çocuklu hayat zor ama bir o kadar eğlenceli. Çok şükür varlar. İyi ki yapmışım.Hayatta yaptığım en güzel şey anne olmak.

Bodruma gidip de aşık olmayan var mı? Parmak kaldırsın lütfen. İlk gittiğimden bu yana vazgeçemediğim yer. Bir çoğunuz gibi bende aşığım bodruma. Buralara çok zaman ayırmak lazım. Dar yokuşlu yollarda araba kullanmak tek tek tüm beldelerini köylerini dolaşmak lazım. Az gittim uz gittim dere tepe düz gittm. Ah bodrum Bodrum. Yılardır vazgeçemediğim eşsiz yer ve güzellik bodrum.Tarihi çok eskilere dayansa da bodrum 1967 yılarda zeki mürenin gelip gitmesi ile daha meşhur bir tatil beldesi oldu.Daha sonrasında sanat ve magazin camiasının uğrak yeri oldu.Eh bodruma gelip magazine yakalanmayan yok sanırım. Bende bodrum aşkım sayesinde birbey alimi dahi bur da doğurdum.4 senedir yazlığım var 3 ay doyamasam da bodrumda olmak beni mutlu ediyor. Kim bilir belki 50 yaşından sonra yerleşirim bodruma. Bodrumda bu defa uğrak yerim bir şehir oteli oldu. Çomca manzara otel. Bodrumu en eski otelllerinden birisi.

Bodrumun tepesinde yer alan ve konumu manzarası ile tüm bodrumu ayaklarınızın altına seren otel aynı zamanda kesintisiz bodrum kalesini görüyor. Benim tercih sebebim sahile 6 dakika yürüme mesafesinde olması. Ben bu defa denizi değil şehrin içinde bodrumu yaşamak istedim. Ayrıca yürüme mesafesinde bodrum merkez sahilde denize girme imkanınız da var. Konaklama şekli he her şey dahil. Fiyatlar uygun. Otel temiz ve güvenli. 2 adet açık havuz var. Ve hemen hemen tüm odalar manzaralı ve teraslı. Otelde zamanında banu alkan filmleri çekilmiş bu yönü dikkatimi çekti. Banu alkanın meşhur parmak ucunda havuz başında yürüyüş dolu sahneleri bur da yani. Cactus otellerine ait olan tesis özellikle manzarası ve her şey dahil ol ması ile beni büyüledi. Çocuklarımla süit odasında rahatlıkla kaldım. Aşık olduğum bodrum manzarasına karşı kahve mi keyifle yudumladım.

Bu arada otele giderseniz otelin tatlı müdüresi özlem hanımı bulun. Dünya tatlısı özlem hanım benim ismimi veren takipçilerime özel jestler ve indirimler yapıcak.Bodrum için merkezde size 2 tavsiye var.

1-Bodruma gelirseniz mutlaka lapansion şef necoya uğrayın.Muhteşem İspanyol restoran ve lezzet süper ötesi.Tam barlar sokağında arada gizli,romantik bir mekan.Paella yiyin derim.Deniz mahsüllü İspanyol pilavı.

2-Yine sizlere tavsiyem bodrum sahilde,merkez de kale manzaralı süper bir kafe var redpan. Gerçekten standart üstü. Redpan da mutlaka nacoz yiyin derim.Kahvenizi eşsiz kale manzarasına karşı sahilde yudumlayın.

Yeliz Yeşilmen

Yeliz Yeşilmen ilk tv hayatına İskenderun'da başladı